W dzisiejszych czasach niezbędne jest posiadanie umiejętności dobrego researchu w Internecie na potrzeby własne jak również zawodowe. Niezależnie od etapu Twojego życia, na którym obecnie jesteś, możesz w każdej wolnej chwili wykorzystać potencjał i zasoby sieci, aby poszerzyć swoją wiedzę na różnych płaszczyznach.
Mamy możliwość za pomocą jednego kliknięcia, nauczyć się robić na drutach, przyrządzać dania kuchni hiszpańskiej, pielęgnować ogród – jak również równolegle możemy nauczyć się języka obcego od podstaw, jak zarządzać zespołem oraz jak poprawnie i nieszablonowo przygotować dokumenty aplikacyjne. I to wszystko na wyciągnięcie ręki i za darmo. Dziś chcemy Cię przeprowadzić przez kilka platform e-learningowych, gdzie za darmo możesz czerpać wiedzę z różnych dziedzin.
Po założeniu darmowego konta masz dostęp do platformy, na której znajdziesz treści zarówno dotyczącej rozwoju osobistego, jak również nabycia kompetencji związanych z prowadzeniem działalności.
Bezpłatne kursy e-learningowe Akademii PARP są prowadzone przez Centrum Rozwoju MŚP. Aktualnie w ofercie Akademii PARP znajdują się 32 bezpłatne kursy online. Wszystkie z nich są na bieżąco sprawdzane i aktualizowane przez ekspertów merytorycznych. Najczęściej wybieranymi kursami są kursy związane z założeniem własnej firmy, jak zarządzać mediami społecznościowymi w Internecie oraz szkolenia związane z umiejętnościami interpersonalnymi.
Użytkownicy realizujący kurs mają możliwość dokonania jego oceny. Średnia ocen wszystkich kursów e-learningowych na platformie wynosi aż 4,7/5. Dostęp do materiałów jest całkowicie darmowy i wygasa w momencie zakończenia oficjalnie od strony organizatora kursu.
Khan Academy jest to edukacyjna organizacja non-profit założona w 2006 roku, aktualnie z bazą około 9000 mini-wykładów w postaci filmów zamieszczonych na portalu YouTube i dostępnych poprzez własny portal, dotyczących m.in. matematyki, historii, medycyny, fizyki, chemii, biologii, astronomii, ekonomii i informatyki. W 2019 udostępniono polską wersję aplikacji mobilnej Khan Academy.
Firma słynąca z organizowania corocznych konferencji, wybiera podczas nich najciekawsze tematy i najbardziej innowacyjne pomysły. Głównym zadaniem konferencji jest rozpowszechnianie wszelkiego rodzaju unikalnych myśli i idei. Znajdziemy tam przemówienia na temat technologii, nauki, rozrywki, biznesu, sztuki i wielu innych. Występom towarzyszą napisy w różnych językach. Oglądając wypowiedzi TED, można się nauczyć wystąpień publicznych, polepszyć poziom znajomości języka angielskiego, zdobyć nową wiedzę i inspirację. Można również znaleźć wykłady na najróżniejsze tematy z zakresu psychologii, kontaktów międzyludzkich, techniki, sztuki, medycyny itp. Nie jest to typowa platforma edukacyjna, jest to jednak miejsce, do którego koniecznie powinien zajrzeć każdy, kto chce pozostać na bieżąco z najnowszymi odkryciami, trendami i przemyśleniami specjalistów z konkretnych dziedzin. Serwis posiada aplikacje dostępną na smartfony i tablety. Pozwala ona na pobieranie prezentacji w formie wideo lub audio i dostęp do nich nawet gdy jesteśmy odłączeni z sieci, czyli offline.
Powyżej przedstawiłam Wam tylko 3 propozycje, jednak jest ich na rynku o wiele, wiele więcej. Polecamy zapoznać się również z platformami takimi jak: Udemy (treści ogólnorozwojowe i ścisłe, np. dla programistów), Coursera (kursy medyczne, informatyczne, ścisłe, ogólnorozwojowe), Quizlet (nauka poprzez szarady, gry i quizy) itp.
Zaskoczyło Cię, że nie było nic na temat aplikacji i stron z nauką języka obcego? Nic się nie martw, ten temat jest na tyle obszerny, że porozmawiamy o nim w następnym artykule, na który już teraz Cię serdecznie zapraszamy!